imgDefault

آکواریوم کیش

33 19-آذر-1399
آکواریوم کیش
آکواریوم کیش

آکواریوم کیش یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری و توریستی ایران است که سالانه میلیون‌ها نفر به قصد تماشای آن به جزیره رویایی جنوب کشور سفر می‌کنند.
آکواریوم کیش را می توان بهترین و کامل‌ترین آکواریوم کشور دانست که یک تفریح بسیار جذاب برای گردشگران به حساب می‌آید. با تور جین همراه باشید تا این جاذبه گردشگری را به شما معرفی کنیم.

آکواریوم کیش

آکواریوم کیش

خلیج فارس از نظر تنوع و تعداد موجودات آبزی، یکی از مهم‌ترین پهنه‌های آبی در جهان محسوب می‌شود از این رو گردشگرانی که به جزیره کیش سفر می‌کنند، می‌توانند با غواصی در داخل آب‌های شفاف و زلال نقاط مختلف جزیره، انواع ماهی‌ها و آبزیان دیگر را مشاهده کنند. اما افرادی که امکان غواصی در زیر آب و دیدن ماهی‌های رنگارنگ زیبا و بعضاً عجیب را در محیط طبیعی ندارند، می‌توانند به ساختمان کانون هنر کیش واقع در خیابان فردوسی این جزیره و در مجاورت بوستان آهوان مراجعه نمایند.

آکواریوم کیش

آکواریوم شگفت انگیز جزیره کیش

آکواریوم کیش شبیه به کشتی بوده و شامل دو قسمت است. حجم یکی از قسمت‌های آکواریوم ۵۰ هزار لیتر بوده و مخصوص کوسه‌ها، ماهی‌های بزرگ، تمساح‌ها، پستانداران، مرجان‌ها و مار است. 
هم‌چنین قسمت دوم آکواریوم هم دارای حجم ۲۰ هزار لیتری بوده و بیش از ۷۰ نوع ماهی کمیاب و تزئینی  شامل ماهی‌های زیبا و شگفت‌انگیز آب‌های شور و شیرین نگهداری می‌شوند.
یکی از شگفت‌انگیزترین و تعجب‌آورترین موجودات این آکواریوم، لاک پشتی به طول ۲ متر است. علاوه بر این، حیوانات تاکسیدرمی هم از جذابیت‌های این آکواریوم به شمار می‌روند.

آکواریوم کیش

علاوه بر این، در بخش دیگری از ساختمان کانون هنر کیش نمایشگاهی برای مشاهده خزندگان راه‌اندازی شده که در آن بیش از ۱۰۰ گونه خزنده از خانواده مارسانان از جمله مارهای عظیم بوآ، پیتون آفریقا و آمازون، مارپرنده تایلند و همچنین سوسمار ایگوانا ماداگاسکار، عقرب سیاه امپراتور آفریقا و عنکبوت‌های بزرگ و پرنده‌خوار برزیلی نگهداری می‌شوند و علاقه‌مندان به خزندگان می‌توانند با مراجعه به این نمایشگاه، دانستنی‌های مفیدی در خصوص این جانداران به دست آورند.

آکواریوم کیش

تفریح‌های جزیره کیش تمامی ندارد

اگر تا به حال به آکواریوم آبی کیش سریع نزدید، حتما در آینده آن را در برنامه‌های خود قرار دهید چرا که تماشای آبزیان رنگارنگ و جالب کنار یک‌دیگر از مواردی است که شاید شبیهش را در هیچ جای دیگر پیدا نکنید! پس آکواریوم آبی کیش را فراموش نکنید.


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط